Redmi’nin ilk notebook modeli RedmiBook 14 tanıtıldı

Bildiğiniz üzere Xiaomi, akıllı telefon üreticisi olarak tanınsa da televizyondan, dizüstü bilgisayara kadar birçok esere sahip. Xiaomi’den ayrılan Redmi de bu akımı devam ettireceğe benziyor. Kablosuz kulaklık ve çamaşır makinesinden sonra, Redmi eser gamına dizüstü bilgisayar eklendi.

RedmiBook 14 özellikleri

Çin’de düzenlenen aktifliğin yıldızları yeni tanıtılan Redmi K20 ve K20 Pro akıllı telefon modelleriydi. Lakin çabucak akabinde RedmiBook 14 dizüstü bilgisayar da kendini gösterdi. Firmanın notebook geliştirdiği konusundaki daha evvel duyulan sızıntılar gerçek çıkmış oldu.

RedmiBook 14, isminden da anlayabileceğiniz üzere, 14 inç boyutunda Full HD+ çözünürlüğünde ekran ile geliyor. 5.75 mm çerçeve kalınlığı sayesinde ekran çerçeve oranı yüzde 81.2 seviyesine çıkarılabilmiş. Parlama önleyici mat kaplamayla birlikte gün ışığında bile âlâ bir ekran tecrübesi sizleri bekliyor. 17.95 mm kalınlığındaki bilgisayarın tartısı 1.5 kilogram.

Yeni dizüstü bilgisayar, performansını 8. Jenerasyon Intel işlemcilerden alıyor. Intel Core i7 8565U modeli en üst seçenek olarak yerleştirilmiş. İsterseniz i5 işlemcili modelleri de tercih edebiliyorsanız. Ekran kartı tarafından NVIDIA’nın GeForce MX250 tahlilini görüyoruz. Giriş çıkış üniteleri tarafında HDMI, 2 x USB 3.0, 3.5mm kulaklık girişi ve 1x USB 2.0 bizleri karşılıyor. Son olarak Çağdaş Standby üzere ek özelliklerle donatılan bilgisayarın 10 saate kadar pil ömrü sunduğunu belirtelim.

RedmiBook 14’ün İ5 işlemci, 4 GB RAM ve 256 GB depolamadan oluşan başlangıç modeli 580 dolar fiyat etiketine sahip. i7 işlemci, 8 GB RAM ve 512 GB depolamalı en üst versiyon ise 725 dolardan satılacak.

Başa dön tuşu