Şipşak kameralarda ses kaydı dönemi başlıyor

Analog kameralar bugün gündemden düşmüş olsa da şipşak kamera sınıfı tüketici ilgisini hiç kaybetmedi. Hala pek çok farklı şipşak kamera modeli piyasada bulunuyor. Fujifilm ise sınıfında farklılaşma hedefinde.

Fujifilm Instax Küçük LiPlay özellikleri ve fiyatı

Fujifilm Instax Küçük LiPlay ismindeki küçük şipşak kamera standart anlık fotoğraf basabilmesinin yanı sıra fotoğraflara ses eklemesi ile de farklılaşıyor. Kullanıcılar fotoğraflara 10 saniyeye kadar ses ekleyebiliyor. Sesli fotoğraf olağan fotoğraf çıktısının köşesinde bir barkod olarak ekleniyor. Barkodu taradığınızda ise sesli fotoğrafa erişebiliyorsunuz. Elbette bunun için ilgili uygulamanın indirilmiş ve makine ile temasın yapılmış olması gerekiyor.

Fujifilm Instax Küçük LiPlay tek şarj ile 100 fotoğrafa kadar basabiliyor. Dokunmatik ekranında çektiğiniz fotoğrafları görebilir ve 30 farklı filtre uygulayabilirsiniz. Ayrıyeten fotoğrafları telefonunuzun galerisine aktarabilir yeniden telefonunuzun galerisindeki fotoğrafları makineden basabilirsiniz.

Makine Confetti küçük format ve Star-Illumination kare formatta baskı yapabiliyor. Ayrıyeten depolama belleği 45 fotoğraf saklayabiliyor. Tekrar microSD kartlar ile kapasiteyi arttırabiliyorsunuz. 2560 x 1920 çözünürlükte çekim yapan 1/5 inçlik CMOS sensöre sahip olan Fujifilm Instax Küçük LiPlay kamerası 160$ fiyat etiketine sahip.

 

Başa dön tuşu