Sony, 5.5 inçlik Xperia Compact üzerinde çalışıyor!

Japon teknoloji devi Sony‘nin üzerinde çalıştığı Xperia Compact, Xperia XZ2 Compact ve Samsung Galaxy S10e modelinden daha küçük fizikî alana sahip 5.5 inç ekrana sahip olacak.

Sony, 5.5 inçlik Xperia Compact üzerinde çalışıyor!

Yeni Xperia modelleri üzerinde çalışmaya devam eden Sony, sızan bir habere göre 5.5 inçlik ekrana sahip yeni bir model üzerinde çalışıyor. Akıllı telefon pazarındaki hissesini müdafaaya çalışan şirketin, 2020’de karşımıza çıkaracağı aygıtlardan birisi olması beklenen olan Sony Xperia Compact, çıkan sızıntılara göre 5,5 inç ekrana ve Snapdragon 665 işlemciye sahip olacak.

Bu modelin ekran oranı tipik kompakt tarifinden daha büyük görünebilir, lakin Sony‘nin 21: 9 ekranlara geçtiğini düşünürsek, Xperia Compact ortalama 5.5 inç 18: 9 ekrandan daha küçük fizikî alana sahip olacak. Ayrıca açıklanan bilgilere nazaran, Xperia Compact‘ın boyutları 138 x 60 mm (uzunluk x genişlik) olacaktır.

Orta düzey olarak isimlendireceğimiz aygıt hakkında gelen bilgiler şimdilik bu kadar. Lakin aygıt tanıtımının MWC 2020 kapsamında resmi olarak yapılacağı kestirim ediliyor.

Başa dön tuşu