Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sony Xperia 5‘i 2019’un sonlarında piyasaya süren Sony kısa bir müddet sonra Xperia 5 Plus ile geri dönecek üzere görünüyor. Onleaks ve Slashleaks tarafından sızdırılan render imgelerinde telefonun nasıl bir dizayna sahip olacağı ile birlikte donanımsal kimi özellikleri ortaya çıkmış oldu.

Sony Xperia Z5 Plus görselleri sızdırıldı

Sızdırılan görsellere baktığımızda Xperia 5 ve Xperia 5 Plus ortasındaki farklar ortaya çıkıyor.  Birinci olarak Xperia 5‘te kullanılan üçlü art kameranın yerini, Xperia 5 Plus‘ta ekstra ToF sensörüne yer verildiğini görüyoruz. Telefonun ön tarafında ise 8 megapiksellik bir kameraya yer verilmiş.

Ekran tarafına geldiğimizde ise 21:9 en uzunluk oranın korunduğunu görüyoruz. 6,6 inç OLED ekran ile geleceği düşünülen telefonun ekran kasa oranının ise epey tatminkar olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse çerçevesiz bir görünüme sahip olan Sony Xperia 5 Plus‘ın 168,2 x 71,6 x 8,1 mm boyutlarına sahip olması bekleniyor. Telefonun kalınlığının ise 9,3 mm olacağı öngörülüyor.

Ön tarafında iki adet hoparlörün yer alacağı düşünülen telefonun üst kısmında ise 3,5 mm‘lik kulaklık girişinin bulunduğunu eklemek isteriz. Bilindiği üzere pek çok üretici artık aygıtlarında kulaklık girişine yer vermiyor.

Snapdragon 865 ile çıkış yapması beklenen Sony Xperia 5 Plus‘ın tam olarak ne vakit piyasaya sürüleceği ise şimdi netleşmedi.

Sızan manzaralardan oluşturulan ve bilgisayarda hazırlanan görüntüde ise telefonun nasıl bir görünüme sahip olacağı net bir formda anlaşılıyor. 

Başa dön tuşu