Tecno katlanabilir ve uzayabilir telefonu ortaya çıktı

Yavaş yavaş akıllı telefon üreticileri değerli bir pazar haline gelen katlanabilir akıllı telefon konseptini benimsemeye başladı. Samsung açık orta başkan olsa da oyuncuların sayısı giderek artıyor.

Tecno Phantom Vision V geliyor

Ülkemizde de yerli üretime başlayan Çinli Tecno markası katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Samsung’un kısa mühlet evvel gösterdiği konsepte misal olarak bu telefon da hem katlanıyor hem de uzuyor lakin bir farkı var.

Açıldığı vakit 8 inç olduğu kestirim edilen iç ekran uzadığı vakit ise 10.1 inçe ulaşıyor. Böylelikle standart bir tablet boyutuna kavuşabiliyor. Dış kısmında genel kullanım için bir ekran yer alırken kamera adasının çabucak altına ise küçük bir ekran daha pozisyonlandırılmış. Bu ekran gelen bildirimleri ve muhakkak uygulamaları gösterebiliyor.

Tek bir katman içerisine 11 tane işlevsel katman entegre eden Tecno Phantom Vision V havacılıkta kullanılan titanyumdan imal edilmiş. Bir nevi Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold birleşimi diyebiliriz. Şimdi Tecno bu konsepti resmi olarak tanıtmadı.

Başa dön tuşu