Nvidia’nın video çözünürlüğü yükseltici teknolojisi RTX Video Super Resolution gelecek ay Chrome ve Edge için yayınlanacak

Ekran kartlarına yapay zeka süreçleri için özel çekirdekler eklediğinden beri Nvidia, makine öğrenme tabanlı birçok teknoloji tanıttı. Oyuncular için DLSS, NIS ve DSR üzere çözünürlük yükseltici teknolojileri tanıtan firma, çok yakında genel kullanıcılar için video çözünürlüğü arttırıcı uygulamasını yayınlayacak.

RTX Görüntü Üstün Resolution gelecek ay kullanıma sunulacak

Tarayıcılar üzerinden izlenen görüntülerin çözünürlüğünü ve imaj kalitesini arttırmak için geliştirilen RTX Görüntü Harika Resolution, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen CES 2023’te tanıtılmıştı. Firma, artık de bu uygulama hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Firmanın açıklamasına nazaran RTX Görüntü Muhteşem Resolution, 360p ve 1440p ortasındaki görüntüler üzerinde çalışacak ve 144Hz yenileme suratına kadar dayanak sunacak lakin uygulama, yalnızca RTX 30 ve RTX 40 serisi GPU’larda kullanılabilecek. Twitter kullanıcısı Dennis Martin Herbers’a nazaran Nvidia, teknoloji için gerekli dayanağı Ekim 2022’de Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarına eklemiş ve özellik, Nvidia’nın 530.xx sürücüleri ile etkin edilecek. Bu sürülerin de çok yakında kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Şubat ayında kullanıma sunulması beklenen özellik, desteklenen tarayıcılarda (Chrome ve Edge) eski ve bulanık görüntülerin manzara kalitesinde önemli artışlara sebep olacak.

Başa dön tuşu