Nokia’da koltuk değişimi: Türkiye Ülke Müdürü görevine Erensoy Bilgin getirildi

Telekomünikasyon teknolojileri alanında faaliyetini sürdüren Nokia, Türkiye Ülke Müdürü koltuğuna Erensoy Bilgin’i getirdi. Erensoy Alım bu misyonu, Nokia’nın Endonezya Lider Yardımcısı olarak yeni bir misyon üstlenen Özgür Erzincan’dan devralacak.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran Alım, Nokia’nın Türkiye’deki stratejik teşebbüslerine liderlik edecek. Nokia’nın Türkiye’deki pozisyonunu daha da güçlendirmeyi amaçlayan stratejinin uygulanmasından sorumlu olacak. Nokia’yı Telekomünikasyon kesimindeki kuruluşlar, devlet ve düzenleyici kurumlar nezdinde temsil edecek. Türkiye’deki müşterilerle işleri büyütmeye ve yeni iş fırsatları yaratmaya odaklanacak.

Yeni misyonuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nokia Türkiye Ülke Müdürü Erensoy, “Bu pazardaki bilgi birikimim ve tecrübelerimden yararlanarak Nokia’nın Türkiye’deki pozisyonunu daha da güçlendirme fırsatı kazandığım için son derece memnunum. Takımımla birlikte Türkiye’deki işlerimizi büyütmeyi hedefleyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Erensoy Alım kimdir?

Uludağ Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Kısmı mezunu olan Erensoy Bilgin, Nokia’ya katılmadan evvel Türkiye’de ve yurt dışında telekomünikasyon kesiminde çeşitli misyonlarda bulundu. Ocak 2011’de Türkiye’deki IRIS servis şirketinin Nokia tarafından satın alınmasının akabinde Nokia’ya katıldı ve 2018 yılına kadar İRİS Telekomünikasyon A.Ş.’nin genel müdürlüğünü üstlendi. Akabinde Aralık 2021’e kadar Nokia Taşınabilir Şebekeler İş Kümesi’nde Orta ve Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Servis ve Satış Sonrası Hizmetler Yöneticisi olarak vazife yapan Alım, Türkiye Ülke Müdürü olarak atanmadan evvel son olarak Nokia Taşınabilir Şebekeler İş Kümesi Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Bölge Yöneticisi olarak vazife yaptı.

Başa dön tuşu