Whatsapp, Saklanan Mesajlar özelliğine kavuşuyor: Peki neler sunacak?

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya konut sahipliği yapan Whatsapp, kullanıcı tecrübesini arttıracak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Hatırlayacak olursak 2023 yılında platforma eklenecek yeni özellikler haberimizde bu yeni gelişmelerden kimilerine değinmiştik. Artık de platformun ”Saklanan Mesajlar” adında yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. 

Kaybolan iletiler artık saklanabilecek

Bilindiği üzere Whatsapp, kısa mühlet evvel kullanıcıların sohbet içerisinde kullanabileceği ve süre sonunda otomatik olarak sona eren yahut kaybolan bildiriler özelliğini kullanıma sundu. Saklanan Bildiriler ise, bu özellik üzerinde daha fazla denetim imkanı sunacak. Böylelikle kullanıcılar, seçilen bir iletisi sohbet içerisinde sabitleyebilecek ve istedikleri vakit kaldırma seçeneğine sahip olacak. Ayrıyeten yeni özelllik sayesinde kaybolan iletinin müddeti dolmuş olsa bile görmek mümkün olacak.

Paylaşılan ekran imgesine bakıldığında, sabitlenen bildirinin yanında yer alan işaretin Instagram’ın Kaydedilenler simgesi ile emsal olduğunu söyleyebiliriz. Yeni özelliğin geliştirme evresinde olması sebebiyle, ne vakit yahut nasıl kullanılacağını dair bilgiler şimdi bilinmiyor. 
Başa dön tuşu