Web 3.0 tabanlı oyun The Gate: Infinite Quest’in test süreci başlıyor

Dijitalleşmenin hızlanması, büyüyen metaverse trendi ve Web 3.0 ile birlikte oyun dalı süratli yükselişine devam ederek farklı ve güçlü tecrübelerin kapılarını açıyor. Dünyada yaklaşık 3 milyar oyuncu bulunuyor ve Accenture araştırmasına nazaran pazarın büyüklüğü 300 milyar dolar. Bloomberg’in paylaştığına nazaran 2024 yılında metaverse gelirlerinin 800 milyar dolara ulaşması öngörülüyor. Küresel oyun dünyasında yükselen bir yıldız olarak nitelendirilen Türkiye de her geçen gün katma bedel yaratan projeleriyle oyun kesiminde ayrıcalıklı bir pozisyonda yer alıyor.

Türkiye’de kurulan ve küresel olma amacıyla yola çıkan IWPA Game 2023 yılının içerisinde The Gate: Infinite Quest’in küresel lansmanını yapmayı planladığını, beta sürümünün ise Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ülkelerinde teste başlayacağını duyurdu. Taşınabilir oyun temelli, cümbüşün yanı sıra fizikî dünya temaslı kazanımlar sağlayan Web 3.0 alt yapılı ‘The Gate: Infinite Quest’ platform olma amacıyla geliştirmelerini sürdürüyor. Lokasyon bazlı, toplumsal, çok oyunculu hibrid-kategori bileşenleriyle güçlü bir tecrübe vadediyor. O denli bir oyun yapalım ki herkes oynamak istesin, “I Wanna Play A Game” mottosuyla yola çıkan IWPA Game; fikir, öykü ve teknoloji ile oyuncu tecrübesini maksimize eden oyunlarla platform olma yolunda ilerlemeyi hedefliyor.

Gerçek hayat temaslı, cümbüş ve kazanımları en üst düzeyde birleştirecek sonsuz bir macera kelamı verdiklerinin altını çizen IWPA Game Kurucu Ortağı Mehmet Eroğlu: “Gerçek ve sanal dünyalar birbiriyle birleşiyor. Çok uzak olmayan bir gelecekte, insanların dijital dünyadaki hareketleri günlük gerçekliği direkt etkilerken, fizikî alan dijital kimliklerin bir modülü haline gelecek. The Gate ile ana hedefimiz; oyuncularımız için oyun oynama zevkiyle gerçek hayat irtibatlı cümbüş ve kazanımları en üst düzeyde birleştirecek sürükleyici bir tecrübe sunmak. IWPA Game olarak oyun ve cümbüş işlevi öncelikli, katmanlı yapısıyla gelişime açık, oyunculara farklı kazanma modelleri sunan projeler tasarlıyoruz. Alanında uzman danışmanlarımız İsmail Hakkı Polat, Afşar Akal ve Solak Partners’in katkıları ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” dedi.

Marka tüketici ilgisi tekrar şekillenecek

IWPA Game Kurucu Ortağı ve Oyun Tasarlayıcısı Bora Acar, “Oyuncular The Gate: Infinite Quest ile içinde yaşadığımız fizikî dünyanın kısıtları nedeniyle görünmez olan insanlık tarihinin gizemlerinin korunduğu farklı bir boyuta geçiş yapabilecekler. Bu mistik boyutta dünyanın en büyük koleksiyoneri olma maksadıyla harita üzerinde coğrafyaya özel hazırlanmış gizemleri çözüp sandıkları açarak nesneleri toplayabilecekler. Ayrıyeten oyunumuz marka tüketici ilgisini de tekrar şekillendirecek bir yapıya ve güce sahip. Oyunda uygun marka iş birlikleriyle oyuncularımız, topladığı nesnelerin fizikî hayata tesirlerini de hem çeşitli kazanımlarla (indirim, ikram vb.) deneyimleyebilecek.”

IWPA Game, oyunun Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un akabinde öbür ülkelerde oyunseverlerle buluşacağını açıkladı. Oyun hem iOS hem de Android platformlarında oynanabilecek ve fiyatsız olacak.

Başa dön tuşu