Xiaomi Mi 9T’nin tanıtım tarihi açıklandı

Xiaomi, toplumsal medya hesaplarından Mi 9T modeliyle ilgili paylaşımlar yapıyor. Haberlerimizi yakından takip edenlerin bildiği üzere Mi 9T, yine isimlendirilmiş Redmi K20 Pro’dan fazlası değil. Bugün ise firmanın tekrar toplumsal medya hesabından paylaştığı açıklama ile Mi 9T’nin 12 Haziran tarihinde tanıtılacağı açıklandı.

Bazı ülkelerde yalnızca Mi 9T olacak

Mi 9T’nin özellikleri Redmi K20 Pro ile birebir olacağı için donanım noktasında rastgele bir merak bulunmuyor. Lakin aygıtın hangi ülkelerde Mi 9T ismiyle çıkacağı konusu hala soru işareti. Ayrıyeten Redmi, daha uygun fiyat odaklı bir marka halinde. Mi 9T tıpkı donanıma sahip olmasına karşın Redmi K20 Pro’dan değerli satılabilir. Doğal ki bunların hepsi varsayımdan öteye gidemiyor. Büyük ihtimalle Redmi K20 Pro’nun Çin’e özel kalması üzere bir durum yaşanabilir.

Mi 9T’nin özelliklerini 6.39 inç AMOLED ekran, Snapdragon 855 yonga seti, 4000 mAh batarya, 8 GB’a kadar RAM, 48 MP + 13 MP + 8 MP art kamera, 20 MP açılır kapanır ön kamera, 18W süratli şarj, 256 GB’a kadar depolama vb. formunda şimdiden sıralayabiliriz.

Redmi K20 Pro’nun 6 GB RAM ve 64 GB depolamadan oluşan başlangıç modelinin Çin fiyatı 360 dolar olarak duyurulmuştu. Küresel fiyatlar biraz daha yüksek oluyor. Bu manada Mi 9T’yi birebir fiyattan beklemek yanlış olacaktır. Fakat ortadaki fark fazla olmazsa Mi 9T de kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanacak bir model olabilir.

Başa dön tuşu