Xiaomi Mi Band 5 tanıtıldı işte fiyatı ve özellikleri! Daha ucuzu yok!

Giyilebilir teknoloji tarafında kitlesini süratli bir halde genişleten Xiaomi yeni Mi Band modelini tanıttı. Xiaomi Mi Band 5 selefine nazaran epey yenilikçi yapısıyla dikkat çekti.

İşte Xiaomi Mi Band 5 fiyatı ve özellikleri

Mi Band 5, selefine oranla daha büyük bir ekranla geliyor. Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğinde 1.1 inç büyüklüğünde AMOLED ekran bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Mi Band 4’ün ekranı 0.95 inç’ti. Manyetik şarj dayanağı de sunacak olan bileklikte ivmeölçer, kalp atış suratı monitörü daha gelişmiş bir biçimde bileklikte yer alacak.

Xiaomi Mi Band 5 tıpkı Apple Watch modelinde olduğu üzere kalp ritminizdeki anormallikleri fark ederek sizi bilgilendirebilecek. Ayrıyeten yeni PPG sensörü de Mi Band 4’te kullanılan sensöre oranla yüzde 50 daha hakikat sonuçlar verecek.

Uyku takibi konusunda da kendisini geliştiren bileklik REM döngüsünü tespit edebilecek. Ayrıyeten ödemeler için NFC dayanağı de mevcut olacak.

Elbette NFC takviyesi Çin dışındaki eserlerde yer almayacak. (en azından şimdilik) 14 gün üzere muazzam bir pil müddetine sahip olan bileklik birinci etapta Çin’de satışa sunulacak.

Xiaomi Mi Band 5 fiyatı Çin için 30 dolar olarak belirlenmiş durumda. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen NFC olmayan model ise 26 dolardan satılacak. Muhtemelen Xiaomi Mi Band 5 Türkiye fiyatı da 250 TL civarında olacaktır.

Başa dön tuşu