Xiaomi Mi CC serisinin tanıtım tarihi resmen açıklandı

Xiaomi sonunda yeni Mi CC serisinin önümüzdeki ay 2 Temmuz‘da tanıtılacağını doğruladı. Çinli şirketin yaklaşan aktiflikte Mi CC9 ve Mi CC9e olmak üzere iki akıllı telefon tanıtacağı söyleniyor.
Geçtiğimiz günlerde Weibo’da Mi CC9e modeline ilişkin olduğu tez edilen bir görsel yayınlandı. Görünüşe bakılırsa telefon küçük değişiklikler dışında mevcut Mi 9 ile misal bir dizayna sahip olacak.

Gençlere yönelik olacak

Snapdragon 712 yonga seti ile güçlendirileceği söylenen aygıtın 6.39 inçlik ekran ile gelmesi bekleniyor. Art tarafında 48 megapiksel ana sensörün vazife yaptığı üçlü kamera sistemi yer alacak. Ön tarafında ise 32 megapiksel selfie kamerası göreceğiz.
Mi CC9e, muhtaçlık duyduğu enerjiyi 4.000 mAh kapasiteli pilinden alacak. Aygıttaki bataryanın gömülü olacağını belirtelim. Mi CC9’un ise Snapdragon 730 yonga seti ile piyasaya sürüleceği bildiriliyor. İşlemci haricinde geri kalan özellikleri misal olacak.
Yeni CC serisi gençlere yönelik tasarım odaklı bir akıllı telefon serisi olacağı için Mi 9 yahut Mi Mix serisi üzere güçlü özellikler sunması beklenmiyor.

Başa dön tuşu