Mi Band 4, sadece 8 günde 1 milyon adet sattı

Xiaomi Mi Band 4 birinci olarak Çin’de, geçtiğimiz hafta ise Avrupa ve ülkemizde çıkışını gerçekleştirdi. Firmanın renkli ekran üzere özelliklerle yenilediği giyilebilir aygıtının kullanıcılar tarafından nasıl reaksiyon alacağı merakla bekleniyordu. Bugün açıklanan satış rakamları firmanın yüzünü güldürmüşe benziyor.

Saatte 5000 sipariş gönderiliyor

Açıklanan birinci satış sayısına nazaran Mi Band 4, 1 milyon adet satmayı başardı bile. Bu sayıya yalnızca 8 gün içerisinde ulaşıldığının altını çizmeliyiz. Hatta şu anki durumda saatte 5000 sipariş geçildiği de söylendi. Tüm bu sayılar Mi Band 4’ün bugüne kadar en süratli satan Xiaomi giyilebilir aygıtı olmasını sağlıyor.

Xiaomi’nin satışlardaki muvaffakiyetinin temel sebeplerinden biri büyük ihtimalle neredeyse eş vakitli dünya lansmanı yapmasıydı. Mi Band 3, Mi Band 2 üzere evvelki modeller Çin tanıtımının akabinde uzun müddet öteki ülkelerde ulaşılamıyordu. Mi Band 4 ise ortadan fazla vakit geçmeden birçok ülkede satışa sunuldu. Ülkemiz satışlarına ise Temmuz ayı başı itibariyle başlanacak. Fakat ön sipariş sayfaları ve ithalatçı garantili Mi Band 4’ler şimdiden yerini almış.

Xiaomi Mi Band 4, 0.95 inç boyutunda renkli AMOLED ekran ile geliyor. 135 mAh boyutunda bataryası bulunan giyilebilir aksesuar, firmanın belirttiğine nazaran 20 güne kadar pil ömrü sunuyor. Bluetooth 5.0, 6 taraflı ivmeölçer ve 50 metre suya kadar dayanıklılık da öteki özelliklerinden. Yazılım tarafında ise farklı saat arayüzleri, müzik denetimi üzere yenilikler bizleri karşılıyor. Mi Band 4’ün Türkiye fiyatı 299 TL olarak açıklanmıştı.

Başa dön tuşu