Xiaomi Mi CC9, yeni ve gelişmiş Mimojiler ile geliyor

 

Çinli taşınabilir teknoloji devi Xiaomi ile ürettiği kamera uygulamaları ve özçekim odaklı akıllı telefonlarıyla tanınan hemşehrisi Meitu, geçtiğimiz yıl hem Çin pazarına hem de küresel pazara yönelik akıllı telefonlar üretmek için güçlerini birleştirmeye karar vermişlerdi.
 
İkilinin üretmiş oldukları birinci akıllı telefon modeli Mi CC9, 2 Temmuz‘da lanse edilecek. Aygıt, orta/üst düzey bir donanım ve epey güçlü kamera özellikleri geliyor.
Tüm bunların yanı sıra Mi CC9, Apple‘ın Animoji‘sine, Samsung‘un AR Emoji‘sine, Huawei‘nin Qmoji‘sine ve Oppo‘nun 3D Omoji‘sine benzeyen Mimojiler ile birlikte gelecek. Mimojiler pek çok Xiaomi modelinde mevcut lakin Mi CC9‘u başkalarından ayıran nokta çok daha gelişmiş ve çok daha ayrıntılı Mimojilere sahip olması.
Xiaomi, Mimojilerin 165 farklı saç biçimini, yüz tipini ve aksesuarı seçebildiğini, ayrıyeten fotoğraf çekiminin yanı sıra görüntü çekimini de desteklediğini açıkladı. Aşağıdaki örnek fotoğraflara göz atabilir ve tanıtım görüntüsünü seyretmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Ayrıca 2 Temmuz‘da Mi CC9 ile birlikte tanıtılacak olan CC9 Meitu Custom Edition‘ın düşük ışıkta çok daha başarılı fotoğraf çekimi için yapay zeka takviyeli portre moduyla geldiği onaylanmıştı. Şirket, aygıtın 32 MP çözünürlüğündeki özçekim kamerası ile iPhone XS‘in özçekim kamerasının loş ışıktaki karşılaştıran bir görüntü yayınladı. Görüntüdeki Xiaomi çalışanının sol elindeki aygıt CC9 Custom Edition ve sağ elindeki ise iPhone XS
 

Başa dön tuşu