Xiaomi, Mi Express Kiosk ile otomattan telefon satacak

Xiaomi tarafından açıklanan plana nazaran firma, Hindistan’da Mi Express Kiosks isimli otomatları kullanıma sunacak. Bu otomatlar Xiaomi eserlerini kullanıcılara direkt olarak sunularak aracıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.
Bu otomatlar büyük kentlerde ortak alanlara yerleştirilecek ve çok sayıda insan trafiği olan pozisyonlar tercih edilecek. Bu pozisyonlar ortasında parklar, metro istasyonları, havaalanları ve alışveriş merkezleri yer alıyor.
Otomatlarda kredi kartı, ön ödemeli kartlar ve nakit kabul edilecek. Önümüzdeki aylarda bu otomatları yerleştirecek olan Xiaomi, daha sonra farklı kentlere yayılacak.
Xiaomi’nin aracıları ortadan çıkarıp eserlerini daha ucuza satmak için attığı son adım olan otomatlar, son derece ekonomik bir tahlil olarak karşımıza çıkıyor. Bu aygıtlar sayesinde mağaza ya da güvenlik görevlilerine muhtaçlık ortadan kalkacak. Vakit içinde daha da yaygınlaşacak bu otomatların Hindistan dışında da açılması epeyce muhtemel.

Şimdilik Hindistan’da iki konumda bulunan otomatlar hakkında daha fazla bilgiye ve pozisyonlarına yakın gelecekte Mi.com üzerinden ulaşılabilecek.

Başa dön tuşu