Xiaomi ve Meitu ortak yapımı Mi CC9’un ilk görüntüsü ortaya çıktı

 

Çinli taşınabilir teknoloji devi Xiaomi ile ürettiği kamera uygulamaları ve özçekim odaklı akıllı telefonlarıyla tanınan hemşehrisi Meitu, geçtiğimiz yıl hem Çin pazarına hem de küresel pazara yönelik akıllı telefonlar üretmek için güçlerini birleştirmeye karar vermişlerdi.
İkili tarafından geliştirilen birinci akıllı telefon modeli Mi CC9‘un dizaynını ortaya koyan bir afiş Hintli bir kaynak tarafından sızdırıldı.
Cihaz ASUS Zenfone 6′dagörmüş olduğumuz şekilde katlanabilir bir kamera modülüyle geliyor. Aygıtın kamera modülünün biçimi ve konumlandırılışı Huawei Mate 20 Pro ve ASUS Zenfone 6‘nın enteresan bir karışımı üzere görünüyor. Modülü hem art kamera, hem ön kamera olarak kullanabiliyorsunuz. Ön kameranızı kullanmak istediğinizde öne, art kameranızı kullanmak istediğinizde ise geriye yanlışsız otomatik olarak katlanıyor.
Cihazın kamera özellikleriyle ilgili şimdi ortaya çıkan hiçbir bilgi yok lakin sensörlerden bir tanesinin 48 MP olması epey mümkün. Ayrıyeten, aygıtın gelişmiş kamera yazılımları ile tanınan Meitu‘nun imzasını taşıdığını düşünürsek, çok argümanlı bir kamera performansına sahip olması işten bile değil.

Cihazın dizaynıyla ilgili geri kalan ayrıntılardan kelam edecek olursak, gradyanlı pembe varyantını gördüğümüz aygıtın sağ çerçevesinde pembe renkte denetim butonları yer alıyor ve kavisli kenarlara sahip. Aygıt ön kamera için ayrılmış rastgele boşluğa vesaire sahip olmadığı için epeyce rekabetçi bir ekran/kasa oranı ile geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu