Samsung Galaxy Z Flip 5 özellikleri sızdırıldı: Peki neler sunacak?

Katlanabilir telefon rekabetinde Galaxy Z serisi ile büyük muvaffakiyet kaydeden Samsung, Fold 4 ve Flip 4’ün halefi olacak Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 için çalışmalara başlamış üzere gözüküyor. Bugün Vietnam merkezli yayın kaynağı The Pixel, Galaxy Z Fold 5 hakkında birtakım enteresan ayrıntılar paylaştı.

Galaxy Z Fold 5 özellikleri gün yüzüne çıktı

The Pixel tarafından bildirilenlere nazaran dala yakın kaynaklar, Samsung Galaxy Z Fold 5’in test sürümünün 4nm işlem düğümünü temel alan Qualcomm Snapdragon 985 5G isimli yeni bir işlemciden dayanak aldığını söylüyor. Şaşırtan bir biçimde bu yonga setini birinci defa duyuyoruz ve şimdi yarı iletken üreticisi tarafından resmi olarak duyurulmadı.

Öte yandan Qualcomm’un bir sonraki işlemcisinin Snapdragon 8 Gen 3 olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Bu sebeple yeni sızıntının biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz.  

S-Pen yuvasına sahip olabilir

Ayrıca kaynakta yer verilen ayrıntılar ortasında, yeni katlanabilir telefonun Galaxy Z Fold 4 modelinden biraz daha kalın (6,3 mm yerine 6,5 mm) ve ağır olacağı yer alıyor. Bu dizayna bir S-Pen yuvasının eşlik etmesi beklenirken, muhtemelen yük ve kalınlık artışı da bu yuvadan kaynaklanıyor.

Yakın vakitli sızıntılar, Galaxy Z Fold 5’in 50MP ISOCELL GN3 ana kameradan oluşan üçlü bir tasarıma ve 12MP selfie kamerasına sahip olacağını ortaya çıkarmıştı. Telefonun öteki sensör ayrıntıları ise şimdi bilinmiyor. İddialarımıza nazaran Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5, her yıl olduğu üzere Ağustos ayında ayında düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacak. Önümüzdeki günlerde yaklaşan aygıtlar hakkında daha fazla ayrıntının paylaşılacağını düşünüyoruz.

Başa dön tuşu