Xiaomi yeni 100 W hızlı şarj teknolojisini seri üretim aşamasına getirmeye çalışıyor

Xiaomi, geçtiğimiz ay Weibo hesabı aracılığıyla 100 W Üstün Charge Turbo süratli şarj teknolojisini resmen tanıttı. Lakin, bu teknolojinin ne zaman kullanıcılara ulaşacağını açıklamadı. Xiaomi’nin kurucusu ve lideri Lin Bin, şirketin bu teknolojiyi seri üretim evresine getirmek için çok çalıştığını belirtti.
100 W Üstün Charge Turbo süratli şarj teknolojisi, 4.000 mAh‘lik bir pili yalnızca 17 dakikada büsbütün şarj edebiliyor. Bununla birlikte Bin, şarj teknolojisinin nasıl çalıştığını yahut en azından ne bekleyebileceğimiz konusunda öbür hiçbir ayrıntı paylaşmadı. Resmi tanıtım sırasında da bilgi verilmediği için yeni süratli şarj sürecinin gerisindeki teknik ayrıntıyı bilemiyoruz.

Oppo’nun süratli şarj teknolojisi ile karşılaştırıldı

Daha evvel 100 W Üstün Charge Turbo süratli şarj teknolojisini çalışırken gösteren bir teaser video yayınlandı. Paylaşılan görüntüde, ortadaki farklılıkları ortaya koymak için Oppo’nun Super VOOC Flash Charge süratli şarj teknolojisi, Xiaomi’ninki ile karşılaştırılıyor.
Xiaomi’nin teknolojisi, aygıtı 17 dakika içinde tamamen şarj ederken, Oppo’nunki tıpkı müddette yalnızca yüzde 65 şarja ulaşıyor. Redmi’nin Snapdragon 855 işlemcili yeni telefonunun bu inanılmaz süratli şarj teknolojisine sahip olacağı tarafında söylentiler var. Lakin bu bilgilerin gerçekliğine dair şimdi ortada somut bir ispat yok.

Başa dön tuşu