Yeni Apple Watch’un ekranını LG üretebilir

Ekran analisti Ross Young, MicroLED ekranlı Apple Watch modelleri için ekran tedarikçisinin Samsung değil LG olacağını argüman ediyor.

DSCC (Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları) CEO’su Young, LG Display’in gelecek Apple Watch modeline yönelik microLED ekran sağlamak için küçük bir üretim çizgisi inşa ediyor. 2024’ün ikinci yarısında açılacağı söylenen tesisin microLED art panelleri tedarik edeceği, Apple’ın ekranlarının da montajını yapacağı bildirildi. Young, bu haftanın başlarında Apple’ın 2025 baharında microLED ekranlı Apple Watch’u tanıtacağını söylemişti.

Apple’ın 2024 sonunda Apple Watch Ultra ile başlayacak kendi ekranını üretme argümanlarına da Young’dan cevap geldi. Young’a nazaran Apple, tüm süreci üstlenmeyecek, bir ölçüde Samsung yahut LG üzere ortaklara bağlı olmaya devam edecek. Öte yandan yeni Apple Watch Ultra’nın mevcut modellerde kıyasla daha fazla parlaklık sağlayacak daha büyük; 2.1 inç microLED ekrana sahip olacağı söyleniyor.

MicroLED teknolojisi neler getirecek? MicroLED, pikselleri oluşturan mikroskobik LED’lere sahip ve daha hakikat renk, gelişmiş HDR için yüksek kontrast ve düşük ışıkta daha âlâ görüntüleme, daha geniş görme açısı, daha düşük ekran yanması mümkünlüğü, daha yüksek yenileme suratları için düşük gecikme müddeti ve düzgünleştirilmiş verimlilik sunuyor.

Başa dön tuşu