Yeni iPhone’ların CAD görselleri kare kamera modülünü onaylıyor

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone modellerinin yeni CAD görselleri internete düştü. Yayınlanan imgeler Apple’ın yeni kuşak telefonlarının nasıl bir tasarıma sahip olacağını gözler önüne seriyor.
Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPhone XI, iPhone XI Max ve iPhone XIR ile ilgili daha evvel birçok bilgi ortaya çıkmıştı. Yayınlanan görseller bu savlarda gerçeklik payı olduğunu gösteriyor.
Üç akıllı telefonun da kare kamera modülü ile piyasaya sürüleceği söyleniyordu. Görünüşe bakılırsa o denli de olacak. iPhone XI ve iPhone XI Max modellerinde kamera sayısı üçe çıkarken iPhone XIR’da tek yerine çift art kamera bulunacak.

Çentik boyutunda değişiklik yok

Kötü haber şu ki; yeni telefonlardaki çentik en az iPhone X ve iPhone XS’teki kadar büyük olacak. Çentik boyutunda küçülme olmaması birden fazla kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratacak üzere görünüyor.
Aslına bakılırsa gerideki kare kamera modülü dışında bu modelleri evvelkilerden ayıran pek bir fark yok üzere. Çünkü tasarım yepyeni iPhone X ile çabucak hemen tıpkı.
Apple’ın yeni iPhone’arda Lightning konnektörü yerine USB-C‘ye geçeceği söyleniyordu. Fakat CAD görsellerine bakarak bunu anlamak sıkıntı. Lightning ve USB-C portlarının boyutları benzer olduğu için hangisinin kullanıldığını söylemek mümkün değil.

Başa dön tuşu