Yenilenen Hafif Ticari Aaraç Toyota Proace City’i Türkiye’de

Toyota, yenilenen hafif ticari modeli Proace City’i Türkiye’de satışa sundu. Proace City Cargo’nun ise yakında geleceği belirtildi.

Dünyanın en büyük otomobil markalarından biri olan Toyota, ticari araçlarıyla da öne çıkan bir firmaydı. Şimdi de şirket, hafif ticari sınıfındaki yenilenmiş Proace City ailesini Türkiye’ye getirdi.

Şirketin 2024 model Proace City modeli ülkemizde satışa sunuldu. Proace City Cargo modelinin ise ilerleyen zamanlarda ülkemizdeki bayilerde yerini alacağı ifade edildi.

Yeni Proace City neler sunuyor?

Proace City ve Proace City Cargo, birçok konuda iyileştirilmiş özelliklere sahip. Alıştığımız hafif ticari araç görünümüne sahip olsalar da önceki modellere kıyasla dış tasarımlarının yenilendiğini görebiliyoruz. İç mekân ise gayet güzel görünüyor. Hem iş hem de özel kullanıma uygun araçlar demek yanlış olmaz.

Araçlar, düşük yakıt tüketimi ve yüksek verimlilik sunduğu belirtilen 1,5 dizel motorlara sahipler.  Proace City modelinde 130 beygir gücü ve 300 Nm tork üreten motor ve 8 ileri otomatik şanzıman var. Cargo modelde ise 100 beygir gücü ve 250 Nm tork üreten dizel motoru ve 6 ileri manuel şanzımanı görüyoruz.

Tabii ki bu tarz araçlarda yük taşıma önemli bir kısım. Gelen bilgilere göre Cargo araç, 3,9 metreküplük geniş bir yük bölümüne sahipken Proace City modelinde ise 877 kilograma varan taşıma kapasitesi sunuluyor.

İç mekâna baktığımızda konforlu görünen bir tasarımla karşılaşıyoruz. Burada 10 inçlik dokunmatik bilgi eğlence ekranı ve yine 10 inçlik bir gösterge paneli var. Cam tavan, direksiyon ısıtma, park sensörleri, 6 adet hoparlör de diğer özelliklerinden.

Proace City, Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere 3 donanımla sunuluyor. İlerleyen zamanlarda gelecek olan Cargo modelde ise Vision ve Dream olmak üzere 2 donanım yer alacak. Proace City’nin fiyatlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2024 Toyota Proace City fiyatları

Versiyon Fiyat
1.5 D 130 HP Dream A/T 1.195.000 TL
1.5 D 130 HP Flame X-Pack A/T 1.350.000 TL
1.5 D 130 HP Passion X-Pack A/T 1.430.00 TL

Şarj Edilebilir Hibrit Otomobillere ÖTV İndirimi Geliyor! İşte Fiyatları Düşürecek Düzenleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Başa dön tuşu