Yılın beklenen oyunu Hogwarts Legacy sızdırıldı: Harita, ana menü ve fazlası

Warner Bros. Interactive ve Avalanche Software’ın açık dünya rpg oyunu Hogwarts Legacy merakla bekleniyor. Oyunun resmî sanat kitabı yayınlanmadan evvel internete düştü ve oyunun ana menüsünden dört bir oranında küçüldüğü söylenen eski dünya haritasına Hogwarts ve Hogsmade için Noel dönemi görünümüne kadar birçok bilgi ortaya çıktı.

Yan vazifelerle birlikte 70 saat oynanış süresi

Oyunun sadece ana vazifeleri 35 saat sürecek. Çok sayıda Merlin bulmacası ve yan vazifelerin eklenmesiyle birlikte oyunun %100 tamamlanması 70 saat alacak. Bulmacalar, neredeyse tüm sihirlerin kullanılacağı çeşitli biçimlerde çözülecek. PlayStation platformuna özel farklı bir kısım olacak. Kimi büyüler sadece ana öyküde aşikâr etaba gelindikten sonra yan vazifede açılacak. Bağımsız zindan keşifleri ve boss savaşları da olacak.

PC donanımlarını zorlayacak

Hogwarts Legacy, Harry Potter kainatına dayanan en düzgün oyunlardan biri olmakla kalmayacak, tıpkı vakitte PC donanımının hudutlarını zorlayacak.

Hogwarts Legacy ne vakit çıkacak?

Hogwarts Legacy, 10 Şubat’ta PC, PS5 ve Xbox Series X/S platformuna çıkış yapacak. 4 Nisan’da da PS4 ve Xbox One, 25 Temmuz’da da Nintendo Switch için yayınlanacak.

Başa dön tuşu