YouTube uygulamasında yorumlarla ilgili önemli bir değişiklik test ediliyor

Hemen çabucak hepimiz YouTube uygulamasını telefonlarımızda kullanıyoruz. İzlediğimiz görüntülere yapılan yorumları görebilmek için ekranı aşağı doğru kaydırmamız gerekiyor. XDA Developers internet sitesinin haberine nazaran Google, YouTube’un Android uygulamasında, yorumların görüntülenme şeklini değiştirecek yeni bir özelik test ediyor.
Aşağıdaki ekran manzaralarından de görebileceğiniz üzere Beğen/Beğenme düğmelerinin çabucak yanında Yorumlar isimli yeni bir düğme var. Varsayılan olarak gizlenen yorumlar bu düğmeye dokunulduğunda görünecek. Kapatmak için ise sağ üstteki çarpı tuşuna basılması gerekecek. Kullanıcılar ayrıyeten yorumlar kısmını aşağı sürükleyip bırakarak yenileyebilecekler.

Sadece Android aygıtlar için geçerli

YouTube’un bu değişikliği ne amaçla yaptığı bilinmiyor lakin kullanıcı deneyimini geliştirmek ismine yapmış olabilir. Yorumlar düğmesinin gelmesi ile birlikte “daha sonra izlemek için kaydet” düğmesinin yeri de değişiyor. Artık bu seçeneğe erişmek isteyenlerin aşağı yönü gösteren oka dokunması gerekecek.
Yapılan değişiklik şu an için YouTube’un Android sürümü için geçerli. Ayrıyeten yalnızca Hindistan‘da yaşayan kullanıcılar tarafından test edilebildiğini belirtelim. Lakin yakında diğer ülkelere ve iOS cihazlara da yayılması bekleniyor.

Başa dön tuşu