16 inç MacBook Pro sorunlu geldi

Kendi açısından yeni bir devri başlatan Apple, geçtiğimiz günlerde 16 inç ekranlı Macbook Pro modelini duyurmuştu. Türkiye pazarında da satılan bu eser seçilen donanıma nazaran 18 bin ila 24 bin TL ortasında değişen fiyat etiketine sahip.

16 inç MacBook Pro sıkıntılı geldi

Satışa sunulmasıyla birlikte bilhassa yurtdışında bu yeni bilgisayar ile ilgili kimi şikayetler gelmeye başladı. Kullanıcıların en büyük şikayeti ise hoparlörden orta sıra gelen patlama sesi. Bir görüntü oynatırken ya da bir pencereyi kapatırken çıkan bu ses konusunda Apple‘ın çalışmaya başladığı da açıklandı. Sorunu gidermeye çalışan Apple‘ın önümüzdeki günlerde bu hususla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Öte yandan 16 inç MacBook Pro ile ilgili tek şikayet bu değil. Bilgisayarda hayalet ekran sorunu da bulunuyor. Yeniden kimi kullanıcıların şikayet ettiği bu meselede bir pencereyi ya da metni kaydırırken gölgelenme oluşuyor.

Her iki problemle ilgili olarak Apple tarafından resmi bir açıklama gelmese de markaya yakın kaynaklar bu problemleri düzeltmek için çalışmaların başladığını belirtti.

Başa dön tuşu