Galaxy Tab S6 Lite için Android 13 ve One UI 5.0 güncellemesi başladı

Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini her geçen gün daha fazla modele ulaştıran Samsung, odağını orta düzey modellere çevirdi. Artık de 2020 yılında piyasaya sürülen Galaxy Tab S6 Lite için Android 13 güncellemesi başladı. Yeni sürüm beraberinde neler getiriyor? İşte ayrıntılar

Galaxy Tab S6 Lite için Android 13 güncellemesi başladı

Bildirilenlere nazaran kararlı Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi, LTE destekli Samsung Galaxy Tab S6 Lite (SM-P615) için ‘P615XXU4FWA5’ yapı numarasıyla geliyor. Bilindiği üzere Samsung, çeşitli aygıtlara Ocak 2023 güvenlik düzeltme ekini yayınlamaya başladı. Lakin yeni sürüm, Galaxy Tab S6 Lite modeline Kasım 2022 tarihli güvenlik düzeltme ekiyle geliyor.

Yeni güncelleme, an itibariyle Fransa’da yer alan kullanıcılar için erişime açılmış durumda. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde genel kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz. Android 13 tabanlı One UI 5.0, yeni çoklu vazife yetenekleri ve tablet için yeni bir vazife çubuğunu beraberinde getiriyor. Ayrıyeten kullanıcılar yenilenmiş bir kilit ekranı özelleştirme menüsü ve performans optimizasyonlarına kavuşacak.

Başa dön tuşu