AMD CEO’su açıkladı: Big Navi bu yıl gelecek!

AMD şirketinin CEO’su Lisa Su, yaptığı açıklamalarda Big Navi’nin bu yıl geleceğini belirtti.

AMD CEO’su açıkladı: Big Navi bu yıl gelecek!

Özellikle son yıllarda hem işlemci hem de ekran kartı konusunda hayli başarılı işler çıkaran AMD, pazar hissesini genişletmeyi başardı. Bunun yanı sıra yeni teknolojilerin gelişimi içinde çalışmalar yürüten AMD, Big Navi ekran kartı teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

AMD  şirketinin CEO’su Lisa Su, YouTube serisi The Bring Up programında değerli açıklamalar yaptı. Program boyunca şirketin bu yıl için gerçekleştireceği çalışmalar ile ilgili kıymetli haberlerden bahseden AMD CEO’su, Big Navi’nin bu yıl geleceğini açıkladı.

Nvidia’nın üst düzey RTX ekran kartlarıyla piyasada savaşacak Big Navi ekran kartlarının bu yıl içerisinde çıkacağını açıklayan Su, ekran kartları hakkında çok fazla ayrıntılı açıklama yapmazken, fiyat konusunda da açıklama yapmaktan kaçındı. Lisa Su ayrıyeten Zen 3 için işlerin epey yolunda gittiğini belirtirken bu mevzuda şimdilik daha fazla şey söyleyemeyeceğini ve 2020 yılı içerisinde Zen 3’den daha çok bahsetmeyi heyecanla beklediğini belirtti.

Big Navi ekran kartları ne vakit tanıtılacak?

Nvidia’nın üst düzey RTX 2060 ve RTX 2080Ti model ekran kartları ile rekabet edecek Big Navi ekran kartlarının 400 doların üzerinde fiyat etiketine sahip olacağı iddia edilirken, yeni kartların bu yılki E3 Fuarı’nda açıklanması bekleniyor.

Başa dön tuşu