AMD, RX 640 hazırlığında olabilir

 
Bir kullanıcının AMD’nin son şoförü olan 19.4.3’ün INF evraklarını incelerken keşfettiği RX 640 modeli akıllara firmanın yeni Polaris modelleri üzerinde çalışıyor olabileceği ihtimalini getirdi. Navi GPU’larının RX 3000 isimlendirmesi altında satışa sunulması beklendiğinde kelam konusu kart mevcut kuşak üzerinde şekilleneceğe benziyor.

Tam Boyutta Gör

Yeniden isimlendirmeye gidildiği iddia edilen model RX 550X’nin eşdeğeri olacağa benziyor. Hatta AMD RX 560’a da tahminen misal bir strateji uygulayarak RX 650 modelini de duyurabilir. Listede yer alan Radeon 630 ise RX 540X’in tekrar ısıtılmışı olarak karşımıza çıkıyor.

Navi’de giriş segment olmayabilir

Söz konusu gelişme AMD’nin Navi’yi yüksek performans için ayırıp yeni jenerasyonda giriş düzeyi modellere yer vermeyebileceği niyetini doğururken firma bu durumda giriş düzeyi olarak hali hazırdaki Polaris GPU’larını kullanabilir.

RX 550 hatırlayacağınız 14 nm sürecinden geçen Lexa kod isimli yonga üzerinde şekilleniyor. 640 shader çekirdeğini barındıran yonga 32 doku ünitesi ve 16 ROP birimine de sahip. 2 GB kapasiteli GDDR5 belleklerle bağlantıysa 128 bit bellek data yolu üzerinden sağlanıyor.

Başa dön tuşu