Apple AR gözlüğü için kimseyi dinlemeyecek!

Teknoloji dünyasının en büyük ismi konumundaki Apple’ı bu seviyeye getiren şey, her zaman için diğer markalardan ayrışması ve genelde kendi yolundan gitmesidir. Bunun en güzel örneği olarak sektördeki 10 markadan 8’i Android kullanıyorken, Amerikalı teknoloji devinin iOS ile birlikte kendi işletim sistemini geliştirmesi ve bu ekosistemi kimseyle paylaşmamasını gösterebiliriz.

İşte Apple’a yakın kaynaklardan gelen son bilgilere göre şirket benzer bir hamleyi karma gerçeklik gözlüğü pazarında da yapacak. İçerisinde hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik teknolojilerini barındırdığı için karma gerçeklik şeklinde isimlendirilen bu teknolojiye olan ilgisini inkar etmeyen Apple, son sızıntılara göre piyasadaki ilk ürünü olacak bu gözlüğü üzerindeki çalışmalarda artık sona gelmiş durumda.

Apple AR gözlüğü için kimseyi dinlemeyecek!

Bununla birlikte gelen son haberler, Apple’ın karma gerçeklik sektöründe de kendi özel Metaverse’ünü inşa edeceğini gösteriyor. Aslında böyle bir durum kimseyi şaşırtmayacaktır çünkü bu alana en büyük ilgiyi gösteren ve uğrunda milyarlarca dolar zarara giren Meta’da, bütün çalışmalarını kendi geliştirdiği Metaverse alanı üzerinden yapıyor.

Son olarak bugüne kadar paylaşılan sızıntılara baktığımız zaman, cihazın isimlendirilmesinde “Reality” kelimesinin kullanılmasının kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir görselde de, Apple’ın yeni işletim sistemi için RealityOS isminin patentini aldığını görmüştük.

Başa dön tuşu