Bedavaya Televizyon Verip Reklam İzlettiren Proje

Pluto TV’nin kurucusunun yeni projesi, bedava televizyon verip insanlara reklam izlettirmeyi hedefliyor. Üstelik televizyon, bildiğimiz televizyonlardan da olmayacak.

Reklamlar artık sadece televizyon kanallarımızda değil, oynadığımız oyunların içine dahi işledi. Hatta bunun da ötesinde Netflix, ücret verip üzerine reklamlar izleyerek içerik izleme imkânı sunan düşük fiyatlı bir paket bile çıkardı.

Tüm bu yeni reklam alanlarını göz önüne alınca televizyon reklamcılığında gelecek göremiyor olabilirsiniz. Fakat bu şüphe, bir şirketin örnek projesiyle ortadan kalkacak. Artık yayın değil, televizyonların kendisi reklamlı olacak, televizyonlar bedavaya verilecek.

Bedava televizyon, bol reklam:

televizyon

Paramount Global’ın internet televizyonu hizmeti Pluto TV, reklamcılıkta yeni bir sayfa açan projesini duyurdu. Pluto TV’nin kurucu ortağı Ilya Pozin, yeni girişimi Teevee Corporation ile insanlara bedava televizyon dağıtacak.

Bu televizyon, aslında standart bir televizyon da olmayacak. ‘Televizyon’, normal ebatlardaki bir televizyon ile birlikte bir ses barına ve ikinci bir ekrana ev sahipliği yapacak. Bu ikinci ekran, bir telefon ekranı kadar yüksekliğe sahip olacak ve televizyonun genişliğiyle aynı genişliğe sahip olacak.

İkinci ekranın görevi de aslında bedava televizyonun maliyetini ve çok daha fazlasını elde etmek olacak. Kullanıcılar, ana televizyon ekranından istediği içerikleri izlemeye devam ederken bu ikinci ekran, sadece reklamlara yer verecek.

Tabii reklamların yanı sıra ikinci ekran, işlevsel özelliklere de sahip olacak. Örneğin, spor yayınlarında skoru gösterecek, hava durumunu sunacak, haber başlıklarını yansıtacak.

teevee

Televizyon, akıllı bir televizyon da olmayacak. Akıllı televizyon olmak yerine Amazon ve Xiaomi’nin cihazları gibi hazır üretilmiş ‘çubuk’ şeklindeki televizyon cihazlarıyla gelecek.

İki ekran ve hoparlörden oluşan kompakt cihazın adı kesin olarak bilinmiyor. Sadece ‘Telly’ adlı gizemli bir proje keşfedilmiş durumda (en baştaki görsel). Teevee ise cihazın bu yıl içinde piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Peki siz bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Bedava televizyon karşılığında, izlediğiniz içeriği bozmadan (platformlardaki reklamlar hariç) devamlı reklam oynatan bir ekranı kabul eder misiniz?

Instagram Reels ve Hikayelere ‘Artırılmış Gerçeklik Reklamları’ Geliyor

Başa dön tuşu