Apple TV+ için ortaya atılan yeni iddialar kullanıcıları ikiye böldü

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın en değerli özelliklerinden biri, rekabet içerisinde olduğu dalların çok büyük bir kısmında pazarın başkanı olması ve bölüme istikamet vermesidir. Akıllı telefon dünyasında bu işi iPhone ile başaran şirket, tablet pazarında iPad, akıllı saatler içerisinde Apple Watch ve kablosuz kulaklık alanında ise Air Pods modelleriyle rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirmiş durumda. Lakin dijital içerik platformları ortasındaki rekabet için tıpkı şeyi söylemek pek mümkün değil.

Her ne kadar birebir karşılamasa da yeniden de Apple TV+’ın rakipleri olarak sayacağımız Netflix, Disney Plus ve daha pek çok isim, popülarite olarak Amerikalı teknoloji devinin bariz halde önünde. Tabi hal bu türlü olunca, bu sefer Apple trendleri belirleyen değil var olanları kendine uygulayan bir isim oluyor. İşte ortaya atılan son savda bu açıdan son derece kıymetli.

Apple TV+ için ortaya atılan yeni savlar kullanıcıları ikiye böldü

Apple tarafından açılan “Reklam Satış Yöneticisi” iş ilanından hareketle ortaya atılan son tezlere nazaran şirket, reklamlı abonelik paketi sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Hali hazırda hiçbir reklam gösterimi bulunmayan Apple TV+ servisi ile rakipleriyle çaba eden şirket, bu atılımla birlikte pazar hissesini arttırmayı amaçlıyor olabilir. Öte yandan Apple’ın her vakit aşikâr bir çizgisinin olduğunu savunan bir küme Apple hayranı ise, bu tarafta yapılacak bir çalışmanın Apple’a beklenen katkıyı sağlamayacağını savunuyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu mevzuya ait ne üzere gelişmeler yaşanacak.

Başa dön tuşu