Bebek arabalarına akıllı pilot desteği

Akıllı çocuk koltuğunun akabinde artık de akıllı bebek arabası sahneye çıktı. CES 2023 fuarında tanıtılan GlüxKind Ella otomatik pilot dayanağı ile bebek gezintilerine düzey atlatıyor.

GlüxKind Ella nedir?

GlüxKind Ella çeşitli sensörlerle donatılmış elektrikli bir bebek arabası. Bebekleri ile gezinti esnasında yaşadıkları dertlerin üstesinden gelmeye karar veren bir ebeveynin teşebbüsü olarak dikkat çekiyor.

Bebek arabasının birinci özelliği elektrikli asistan. Kullanıcı yokuş çıkarken yahut inerken motor devreye girerek gerektiği vakitlerde yavaşlıyor yahut güç takviyesi ile kullanıcıya yardımcı oluyor. Örneğin tek el ile bebek otomobilini yokuştan çıkarabiliyorsunuz. Ayrıyeten freni devreye sokarak yokuşlarda sizi bekleyebiliyor.

Diğer özelliği otomatik pilot. Bebeğin otomobilde olmaması kaidesi ile belli bir aralıkta otomatik olarak önünüzde ilerliyor. Sensörü sayesinde bebek içerisinde ise algılayarak pilotu devreden çıkarıyor. Son özelliği ise otomatik olarak ileri geri kısa aralar yaparak bir beşik hissiyatı oluşturması. Bilhassa alışveriş esnasında annelerin epeyce işine yarayacak. GlüxKind Ella bu özelliklerine karşı 3800$ üzere bir meblağ talep ediyor ve Kickstarter üzerinden satılacak.

Başa dön tuşu