Borderlands 2 ve 3’ü konu olarak birbirine bağlayacak olan DLC sızdırıldı

Steam üzerinde yapılan bir paylaşımda Borderlands 2’ye gelecek yeni bir indirilebilir içeriğin (DLC) bilgileri ve ekran manzaraları paylaşıldı. Commander Lilith & The Fight For Sanctuary ismi verilen DLC, Borderlands 2’yi mevzu olarak Borderlands 3’e bağlayan bir içerik sunacak. DLC’de yeni kısım sonu canavarları (boss) karakterler, yeni bölgeler ve tabi ki yeni ganimet (loot) olacağı tabir ediliyor.
 

 DLC’de Sunctuary’nin kuşatıldığını, Vault haritasının çalındığını ve toksik bir gazın Pandora’yı zehirlediğini öğreniyoruz. Legendary düzeyinin ötesinde özelliklere sahip silah ve teçhizata da sahip olabileceğimiz içerikte, karakterimizi 80. düzeye (level) taşıma imkânımız bulunacak. Şayet yeni bir oyuncuysanız düzeyiniz direk olarak 30. level’dan başlayacak.

DLC’nin Borderlands 2’nin merkez kenti olan Sanctuary’den bir uzay gemisi olan Borderlands 3’ün merkezi veSanctuary 3’e geçişle ilgili ipuçları da içerebileceği belirtiliyor. PlayStation Life, DLC’nin E3 2019 fuarı devam ederken yayınlanacağını söylemiş. DLC tüm oyunculara fiyatsız olarak sunulacak.

Borderlands’i denememiş oyuncular ise Steam’in yaptığı indirim sayesinde Borderlands: The Handsome Collection isimli paketi 12,43 TL’ye satın alabilirler. Borderlands 2 ve ek paketlerle birlikte Borderlands: The Pre-Sequel’i da içeren pakette, serinin birinci oyununun olmadığını hatırlatalım. Borderlands 3 13 Eylül’de piyasaya çıkacak.

Başa dön tuşu