Google Asistan, arabanızı park ettiğiniz yeri otomatik olarak hatırlıyor

Sesli asistan dendiğinde akla gelen birinci uygulama hiç elbet Google Asistan. Hem yapay zeka özellikleri hem de sorduğunuz sorulara verdiği cevaplarla başka sesli asistanların önüne geçiyor. Google da yeni özelliklerle asistanını güçlendirmeye devam ediyor. Bunlardan en sonuncusu kullanıcılar tarafından fark edildi. Google Asistan otomobilinizi park ettiğiniz yeri otomatik olarak hatırlıyor.

Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok

Otomatik kısmı değerli zira telefonunuz üzerinde hiçbir süreç yapmıyorsunuz. Google Asistan, pozisyon geçmişinizi kullanarak otomobilinizden inip yürümeye başladığınız yeri park ettiğiniz nokta olarak alıyor. Yani tüm süreç otomatik olarak gerçekleşiyor. Böylelikle park ettiğiniz yeri unutma meselesinden Google Asistan yardımıyla kurtulabileceksiniz.

Google Haritalar uygulamasında aracınızı park ettiğiniz yeri elle işaretleyebileceğiniz bir özellik halihazırda bulunuyordu. Lakin Google Asistan’ın tüm bu süreci otomatik olarak gerçekleştirmesi çok daha kullanışlı olacaktır. Özelliği deneyenlerin belirttiğine nazaran işaretlenen nokta tam olarak hakikat olmasa da oldukça yakın.

Geçtiğimiz yılın sonunda Türkçe takviyesi ile sunulan Google Asistan, kazandığı yeni özelliklerle birlikte kullanıcıların değerli bir yardımcısı haline gelmeye başladı. Amazon Alexa, Apple Siri vb. farklı firmaların sesli asistanları Google Asistan’ın gerisinde kalıyorlar.

Başa dön tuşu