Bütçe telefonu Honor Magic 5 Lite özellikleri belli oldu

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Honor, geçtiğimiz yılın Şubat ayında piyasaya sürülen Honor Magic 4 serisinin halefi üzerinde çalışmalara başladı. Hatırlayacak olursak kısa bir mühlet evvel Honor Magic 5’in Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip olacağını gösteren kimi sızıntılar paylaşıldı. Lakin görünüşe nazaran şirket, aileye uygun fiyatlı bir model daha ekleyecek. Bugün Honor Magic 5 Lite Google Play bilgi tabanında görüntülendi.

Honor Magic 5 Lite neler sunacak?

Google Play bilgi tabanında HNRMO-Q ve RMO-NX1 kod numaralarıyla listelenen Honor Magic 5 Lite, Android 12 işletim sistemi, 8GB RAM ve FHD+ 1.080 x 2.400 piksel çözünürlüğünde kavisli bir ekrana konut sahipliği yapacak. Bu ekranın, bir evvelki modelin sahip olduğu 6.81 inçlik tasarımı muhafazası bekleniyor.

Ayrıca yeni sızıntı, akıllı telefonun kaputun altında Snapdragon 695 işlemciden güç alacağını gösteriyor. Lakin bu işlemci, temel sürüme kıyasla daha yüksek saat suratları sunacak. Bununla birlikte işlemcinin Cortex-A55 verimlilik çekirdekleri 1.7GHz yerine 1.8GHz, Cortex-A78 tabanlı iki büyük çekirdek ise, özgün modelde olduğu üzere 2,2 GHz suratında çalışacak.

Honor Magic 5 Lite dahil olmak üzere Honor Magic 5 serisinin yakında tanıtılması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yaklaşan akıllı telefonlar hakkında daha fazla ayrıntının ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. 

Başa dön tuşu