CES 2023’ün en tuhaf ürünü: Akıllı saat ama ekranı yok

Birçok akıllı saat çabucak hemen tıpkı görünümde; Yuvarlak yahut kare ekran, birkaç düğme ve bir küme sensör. CES 2023’te satışa çıkan NoWatch, bir akıllı saatin özelliklerine sahip lakin ekranı yok.

NoWatch, birkaç yıldır piyasada olan, başarılı bir kitle fonlama kampanyasının akabinde CES 2023 fuarının sürdüğü bugünlerde satışa çıkarılan ekransız akıllı saat modeli. Bir saatin form faktörüne sahip olmasına karşın ekranı yok ve dikkatinizi değerli olan şeylerden uzaklaştırmayacak biçimde tasarlanmış. Bu nedenle şirket, giyilebilir aygıtını “awareable” olarak isimlendiriyor.

Ekran yerine değiştirilebilir değerli taşların kullanıldığı saat, kalp atış suratı, cilt sıhhati, SpO2 ve gerilim belirtilerini arayan elektrodermal aktivite sensörü dahil bir dizi biyosensöre sahip. Philips sensör teknolojisini kullanarak ne kadar gerilimli bir gün geçirdiğinizi iddia ediyor ve bu hisleri yönetmenize yardımcı oluyor. Ayrıyeten güç harcamasına odaklanarak aktiviteyi de takip ediyor. Ekran olmadığından doğal olarak tüm sıhhat istatistiklerine uygulama üzerinden erişiliyor.

Bir akıllı saatle tıpkı fizikî boyutlara sahip olan eserin fiyatı seçilen taşa nazaran farklılık göstermekle birlikte 363 eurodan başlıyor.

Başa dön tuşu