Delik tasarımlı Motorola One Vision tanıtıldı

Motorola’nın dizaynıyla orta düzeyde isminden kelam ettirmeyi amaçlayan yeni akıllı telefonu One Vision tanıtıldı. Delik dizaynlı ekranı ile dikkat çeken telefon Samsung’un özel bir yongasını barındırıyor.

Motorola One Vision özellikleri ve fiyatı

6.3 inçlik IPS LCD ekranında 2520×1080 piksel çözünürlük sunan Motorola One Vision modeli 21.9 sinematik ekran oranını benimsemiş. Haliyle uzun bir profil karşımıza çıkıyor lakin en manasında ele sığacak kadar küçük diyebiliriz. 16:9 içeriklerde ise kenar kısımlarında rahatsız edici siyah alanlar oluşabilir.

Delik çentik ekranın sol üst kısmında yer alıyor. Art kapak ise parlak cam materyalden imal edilmiş. Art kısımda iki kenardan verilen kavis sayesinde elde tutuş daha kolaylaşıyor.

Telefona Exynos 9609 yonga seti güç veriyor. Bu yonga seti 4 adet Cortex-A73 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeği barındıran Exynos 9610 ile birebir fakat suratları biraz daha düşürülmüş. 4GB RAM yanında 128GB depolama kapasitesi yer alıyor.

Telefonun sınıfında öne çıkan noktası art kamerası. 48MP çözünürlüğündeki ana kamera Quad Pixel özelliğine sahip. Yani 4 pikseli birleştirerek 12MP çözünürlüğünde daha kaliteli imajlar elde edebiliyor. OIS dayanaklı sensör f/1.7 diyafram aralığı ile düşük ışık konusunda da başarılı olacak. Bununla birlikte üretici konusunda net bir bilgi yok. 5MP çözünürlüğünde yardımcı kamera ise derinlik algılıyor. Night Vision özelliği ile karanlık ortamlarda sensörün performansı arttırılıyor.

 

Ön kısımda ise 25MP çözünürlüğünde kamera var ve yeniden piksel birleştirme sistemi ile 6MP çözünürlüğünde kaliteli fotoğraflar çekebiliyor.

3500mAh kapasiteli batarya süratli şarj ile destekleniyor ve 15 dakikalık şarj ile 7 saate kadar kullanım mühleti elde edilebiliyor. Muhakkak Avrupa ülkeleri ve Brezilya’da satışa sunulan model 300 Avro fiyat etiketine sahip. Kutudan Android 9 ile çıkarken Motorola iki büyük Android güncellemesini garanti ediyor.

 

Başa dön tuşu