Dr. Mario World 10 Temmuz’da mobil platformlara geliyor

Nintendo, taşınabilir platformlara sunduğu oyunlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Daha öncesinde duyurusu yapılan Dr. Mario World’ün 10 Temmuz tarihinde Android ve iOS için çıkış yapacağı açıklandı. Ayrıyeten yayınlanan görüntü ile oyunun oynayışını görme talihi yakaladık.

Klasik Dr. Mario’dan farklı

Dr. Mario dendiğinde hepimizin aklına Tetris gibisi, tıpkı renkte hapların üst üste koyulmaya çalışıldığı klasik oyun geliyor. Lakin taşınabilir platformlar için sunulacak olan Dr. Mario World epey farklı. Bu sefer tıpkı renkte haplarla virüsleri yok etmeye çalıştığımız bir oyun usulü bizleri bekliyor. Tüm virüsleri yok ettiğiniz vakit kısım tamamlanmış oluyor. Ayrıyeten özel güçler de oyunda size eşlik ediyor.

Dr. Mario World oynaması fiyatsız bir oyun. Lakin oyun içi satın alabileceğiniz şeyler bulunuyor. Örneğin farklı yetenekleri bulunan doktorlar yahut kısmı geçmenize yardım edecek eşyalar alabilirsiniz.

Dr. Mario World, App Store ve Google Play’de yerini aldı bile. Şimdilik birtakım ülkelerde ön kayıt basamağına başlandı. Oyun için açılan resmi sitedeki ülke listesinde maalesef Türkiye bulunmuyor. Yani 10 Temmuz’da indirilmeye sunulsa bile ülkemizden oyunu ulaşamama ihtimalimiz var. Aşağıdaki görüntü üzerinden Dr. Mario World’ün oynanışını izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu