Dünyanın İlk Dokunmatik Ekranlı Robot Süpürgesi: Redkey R20

Redkey’in yeni robot süpürgesi R20, kullanıcılara yüksek performanslı temizliğin yanında mobil uygulama kullanma zorunluluğu olmadan, pratik bir cihaz yönetimi sağlıyor.

Robot süpürgeler iyiden iyiye hayatımıza yerleşti. Sağladıkları hem ıslak hem kuru temizlik ve zahmetsiz temizlik imkanı ile kısa sürede kendilerine kalıcı bir yer edindiler. 

Zamanlama, evin farklı bölgelerine özel programlar, yıllar içinde gelişen engellere takılmadan temizlik yapabilme becerisi gibi özellikleriyle robot süpürgeler her geçen gün daha kullanışlı hale geliyor. Bu gelişmeyi sağlayan ise kullanıcıların şikayetlerini dinleyerek çözüm üreten şirketler oluyor.

Redkey de bu şirketlerden biri ve yeni robot süpürgesi R20 ile kullanıcılardan gelen önemli bir şikayeti çözüme kavuşturmayı hedefliyor;

Redkey R20

Bildiğiniz üzere robot süpürgeler mobil uygulamalar üzerinden kullanılıyor. Bu özelliğin pratik yönleri olsa da, kullanımın tamamen uygulamaya odaklanmış olması kimi kullanıcı grupları için robot süpürgeyi kullanmayı zorlaştırabiliyor.

Örneğin telefonla ve uygulamalarla arası iyi olmayan annelerimiz, babalarımız robot süpürgeleri kullanmayı öğrenmekte zorlanabiliyor. Yalnızca cihaz üzerinden kontrol sağlamak da halihazırda çok pratik değil çünkü ortada yalnızca tuşlar var.

”Robot süpürge uygulaması nasıl kullanılır?” sorusunun en çok sorulan soru olduğu; kullanıcıların yalnızca %45’inin robot süpürgesini uygulama üzerinden kullandığı bir dönemde Redkey, robot süpürgelerin kullanımını çok daha pratik hale getirecek bir çözüm üretmiş. Redkey R20, tüm bu veriler ışığında geliştirilen bir robot süpürge ve çözüm ise istasyon üzerindeki 10.1 inç’lik dokunmatik ekran.

Redkey R20’nin tüm özellikleri, istasyon üzerindeki dokunmatik ekrandan kontrol edilebiliyor;

Redkey R20

Redkey R20’nin istasyonunda bulunan geniş dokunmatik ekran, hem cihaz üzerindeki tuşlarla işlem yapma zahmetini hem de mobil uygulama kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. 

Bu ekran üzerinden kullanıcılar zamanlayarak temizlik planlama, harita düzenleme, emiş gücü ayarı, mod değiştirme gibi tüm ayarlara erişebiliyor. 

R20’nin ekran üzerinden kullanımı ağ bağlantısı olmadan da yapılabiliyor. Bu modda istasyonda yer alan çip doğrudan süpürgeye komut gönderiyor. Bu da bağlantı kopması gibi durumlarda bile robot süpürgenin kullanımında aksama olmamasını sağlıyor. Ayrıca ağ bağlantısı üzerinden kontrol de mümkün.

”Ben yine de uygulama da isterim” diyenler de istasyon ağa bağlandıktan sonra Redkey’in uygulamasını kullanarak doğrudan QR kodu tarayıp cihazı tanımlayarak kontrol edebiliyor.

Redkey R20, temizliğin tüm aşamaları için ihtiyaç duyacağınız tüm özellikleri sağlıyor;

Redkey R20, kutusundan çıktığı andan itibaren hızlı ve pratik kullanım sağlayan özellikler sunuyor. Hızlı eşleşme, haritalama ve engelleri belirleyerek kaçınma sağlayan gelişmiş LDS lazer navigasyon teknolojisi ile kullanımın ilk aşaması dakikalar içinde halloluyor.

4000Pa emiş gücü ile kuru temizlikte toz ve kir toplamada güçlü bir performans vadeden Redkey R20, döner paspaslama ile ıslak temizlikte de lekeleri çıkarma noktasında istenen performansı sunuyor. İşlem tamamlandıktan sonra ise paspas temizlenerek kaldırılıyor. Ayrıca R20, kendi kendini temizleme, kendi kendine toz boşaltma, otomatik paspas kurutma gibi özellikleri de destekliyor. Robort süpürgenin paspas için su miktarı otomatik kontrol edilerek manuel bir müdahaleye gerek olmadan istasyon üzerinden dolduruluyor.

Tüm bu özellikler ve geniş dokunmatik ekranı, Redkey R20’yi robot süpürgeler arasında tercih edilesi bir model haline getiriyor. R20, temmuz ayında piyasaya sürülecek. Fiyatı ile ilgili ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu