En iyi kablolu kulak içi kulaklık modelleri

Son vakitlerde piyasada gelişmiş kablosuz kulaklık modelleri uygun fiyatlara satılıyor olmasına karşın kablolu kulaklık modellerinin satış oranı neredeyse hiç değişmiyor. Kablolu ve kablosuz kulaklık modelleri kullanıcılar tarafından birçok farklı sebeple tercih edilebiliyorlar. Bu sebeplerin başında kullanım kolaylığı, tasarım, kolay taşınabilirlik, teknik ses özellikleri ve fiyat büyük tesire sahip.  

Özellikle büyük teknoloji şirketleri ile başlayan ve kullanıcılar tarafından son vakitlerde çok tercih edilen kablosuz kulaklık modelleri ilerleyen vakitlerde kablolu kulaklık modellerinin yerini alabilir.

 Şuan piyasada satılan ve ençok tercih edilen kablosuz kulaklık modelleri Samsung’un Galaxy Buds’ ve Apple’ın AirPods modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Hayatımızda büyük yer edinen kablosuz kulaklık teknolojisindeki yenilikler ile birlikte kulaklık kullanım alışkanlıklarımızda değişiklik göstermeye başladı.

Fakat yeniden de kablolu kulaklıklardan vazgeçemeyen birçok kullanıcı var. Pekala kablosuz kulak modelleri kablolu kulaklara nazaran kullanıcılar için hakikaten avantajlar sağlıyor mu?

Bu soruya bilhassa kablolu kulaklık kullanıcıları hayır karşılığı verirken kablosuz kulaklıklara alışan kullanıcılar, kablosuz kulaklıkların kullanım olarak birçok avantaj sunduğunu söylüyor.

Kablosuz kulaklık teknolojisindeki gelişmelere karşın kablolu kulaklık tercih eden kullanıcıların sebepleri ortasında;

1. Kablolu kulaklık modelleri piyasada daha uygun fiyatlara bulunabiliyor;

Kulaklık tercihinde belirleyici etmenlerden tahminen de en kıymetlisi kulaklığın fiyatı oluyor. Şuan piyasada kablolu kulaklık modelleri, kablosuz kulaklıklara nazaran hayli ucuz. Tıpkı kalitedeki iki kulaklıktan kablolu olan kulaklık kablosuza nazaran epeyce uygun fiyatlı olarak satılıyor ve kablolu bir kulaklığın bozulması durumunda ikinci bir kulaklık almak için büyük ölçüde paralar ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

2. Kablolu kulaklık modelleri ses kalitesi bakımından daha yeterli;

Kablosuz kulaklık modellerinde kullanılan bağlantı protokolleri eski olması durumunda aygıtlarda ses kalitesi ve sıkıntıları ortaya çıkabiliyor. Kablolu kulaklıklarda ise bu biçimde meselelerle karşılaşılmıyor. Kablolu kulaklıkların bant genişliğinin yüksek olması sebebi ile performansları hayli yüksek oluyor.

3. Kablolu kulaklık modellerinin kullanımı daha kolay;

Kablosuz kulaklık modellerini kullanan kullanıcılar kulaklıklarını belli bir vakit sonra şarj etmek zorunda iken kablolu kulaklıklar için bu türlü bir durum kelam konusu değil. Epey kolay bir kullanıma sahip olan kablolu kulaklık modelleri gücünü akıllı telefonlardan alıyor. Kablosuz kulaklık modellerinde bazen görülen irtibat problemleri da bu kulaklık modellerinin tercihi açısından dez avantaj yaratabiliyor.

Huawei kulak içi mikrofonlu kulaklık
Fiyat: 35 TL

Sony Mdrex15Lplı 
Fiyat: 59,90 TL

JBL T110 
Fiyat: 89,90 TL

Başa dön tuşu