Epic Games onayladı: Fortnite iPhone’lara geri dönüyor

Epic Games ile Apple ortasında yaşanan Fortnite savaşında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda Epic Games lehine sonuçlanan davanın akabinde Epic CEO’su Tim Sweeney, Fortnite’ın iOS’a geri döneceğini duyurdu. İşte ayrıntılar

Fortnite, iOS’a geri dönüyor

Bilindiği üzere Apple ve Google, uygulama için satın almalar konusunda kendi ödeme sistemlerinin kullanılmasını istiyor. Epic Games ise bu hudutlu ödeme siyasetinin adeta savaş açarak, Fortnite’a alternatif bir ödeme sistemi ekledi. Lakin bu karar, Fortnite’ın iOS ve Android platformlarından kaldırılması ile sonuçlandı.

Geçtiğimiz günlerde resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Tim Sweeney ise, kısa bir tweet ile ”Gelecek yıl iOS’ta!” açıklamasına yer verdi. Ayrıyeten Sweeney, bu iletinin çabucak altına 2023 yılına işaret eden bir Fortnite görseli ekledi.

Yetkili isim, yeni gelişmenin ayrıntılarına değinmemiş olsa da, bu durum Apple ve Epic Games ortasında büyük bir uzlaşmaya işaret ediyor. Fakat davanın temyiz sürecinde olduğunu düşünürsek, kullanıcıların bir mühlet daha beklemesi gerekebilir.

Başa dön tuşu