Fifa 20’nin çıkış tarihi ve detayları açıklandı

EA Sports, EA Play basın toplantısında yaklaşmakta olan Fifa 20 oyunu hakkında birtakım ayrıntıları açıkladı. Tanınan futbol oyunu yeni versiyonunda, standart oyun modlarının yanı sıra, yeni özelliklere ve sokak futboluna odaklanan oyun modlarına da sahip olacak.

Sokak maçları yapılabilecek

EA Play canlı yayınında Fifa 20’nin bir sokak futbolu modu olan Volta tanıtıldı. Bu modda büyük stadyumlar yerine, futbolseverler öteki oyuncularla birlikte kafesli sokak futbol alanlarında maç yapabilecekler. Volta ismi verilen bu modun Story ve Online olarak ikiye ayrılacağı belirtiliyor. Story yani kıssa modunda oyuncular futbol efsanelerinden biri olmak için mücadele verebilecekler. Online mod ise özel karakterler ve çok oyunculu maçlar sunacak.

Gelelim oyunla ilgili öbür ayrıntılara. EA Sports’un açıklamalarına nazaran Fifa 20, 27 Eylül tarihinde piyasaya çıkacak. Yani oyunu oynamak için birkaç ay daha beklememiz gerekiyor. Oyunun birinci olarak  PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında yayınlanacağı açıklanırken, fiyatının ne olacağına dair bir bilgi ise şimdi paylaşılmadı.

Başa dön tuşu