Galaxy S10 tasarımlı Pixel 4 geliyor

Google merakla beklenen uygun fiyatlı Pixel 3a serisini yaklaşık 10 gün evvel tanıtmıştı. Artık ise tüm gözler arama devinin önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği yeni kuşak amiral gemilerine çevrildi. Pixel 4 ve Pixel 4 XL olarak isimlendirilmesi beklenen telefonların tasarımı ile ilgili taze bilgiler var.
Geçen yıl çıkan Pixel 3’ün tasarımı hakkında çok kıymetli ayrıntıları ele geçiren Front Page Tech isimli YouTube kanalı tekrar boş durmayarak kimi bilgilere ulaştı. Görünüşe bakılırsa Pixel 4, delikli ekrana sahip olacak. Akıllı telefonun Samsung Galaxy 10 üzere Infinity-O stili bir tasarım ile geleceği sav ediliyor. İki telefon birbirine çok benzeyecek.

Pixel 4’te fizikî tuş olmayacak iddiası

Güvenilir kaynaklardan alındığı belirtilen istihbarat doğruysa, Google bugüne kadar Pixel telefonlardaki en büyük tasarım değişikliğine imza atmaya hazırlanıyor olabilir. Görünüşe bakılırsa şirket Pixel 3 XL’in ekranındaki büyük çentik konusunda yapılan eleştirilere kulak vermiş ve radikal bir değişikliğe gidiyor.
Tüm bilgiler bununla sonlu değil. İnanması oldukça güç farklı savlar da var. Pixel 4’ün hiçbir fiziksel tuşa sahip olmayacağı ve bunun yerine dokunmaya hassas kapasitif tuşlarla geleceği söyleniyor. Lakin bu argümanların şu an için birer duyumdan ibaret olduğunu unutmamak gerekir. Önümüzdeki günlerde Pixel 4 serisi ile ilgili daha somut bilgilere sahip olmayı umuyoruz.

Başa dön tuşu