Galaxy S24 ve Galaxy S24 Ultra için ilk bilgiler geldi: 150x yakınlaştırma sunacak

Amiral gemisi Samsung Galaxy S23 serisinin duyurusuna haftalar kala, Galaxy S24 serisinden yeni sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bugün tanınan sızıntı kaynağı RGcloudS, Galaxy S24 ve Galaxy S24 Ultra‘nın kamera ayrıntılarına açıklık getirdi. Bir sonraki amiral gemisi aygıtlar neler sunacak? İşte ayrıntılar

Galaxy S24 ve Galaxy S24 Ultra’dan birinci bilgiler geldi

Bildirilenlere göre Galaxy S24 Ultra, 4.nesil optikli bir telefoto kameraya ve f2.5 ile f.9 ortasında bir diyafram açıklığına sahip olacak. Bunların her ikisi de, yeni amiral gemisinin 150x zoom ile fotoğraf çekmesini sağlayacak. Bu bedelin Galaxy S22’deki 100x Space Zoom’a kıyasla yüzde 50 daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca değişik bir biçimde, Galaxy S24’te yer alacak telefoto kameranın değişken yakınlaştırma yeteneğine sahip olacağı bildiriliyor. Geçen ay LG Innotek, 4x’ten 9x’e daima zum aralığı sunabilen bir telefoto kamera lensini duyurmuştu. Mümkün olarak Galaxy S24 modelinde de misal bir sensör bizleri karşılayacak.

Öte yandan sızıntı kaynağı, Galaxy S24’teki telefoto kameranın evvelki modele nazaran kıymetli ölçüde daha yeterli yakınlaştırma özelliği sunmasına karşın, yeniden de Xiaomi Mi 13 Ultra’daki kadar düzgün olmayacağını söylüyor. Çünkü Xiaomi, Ultra modellerinde tezli kamera dizaynlarına yöneliyor. Bu nedenle Xiaomi 13 Ultra’nın Samsung’un işlerini zorlaştıracağını söyleyebiliriz. 

Başa dön tuşu