Google’ın yeni Android TV akış cihazı “Sabrina” sızdırıldı!

Google‘ın yeni Android TV akış aygıtı “Sabrina” şu ana dek gördüğümüz Chromecast‘lerden farklı olarak kendi uzaktan kumandası ile geliyor. Fiyatını ve öbür özelliklerini dilerseniz yazımızın devamından inceleyelim.

Google’ın yeni Android TV akış aygıtı “Sabrina” sızdırıldı!

ABD’li teknoloji devi Google‘ın çok yakında tanıtması beklenen yeni Android TV akış aygıtına dair yeni bilgiler sızdırıldı. Şirketin Android TV tabanlı akış dongle’ının şu ana dek gördüğümüz Chromecast‘lerden farklı olarak kendi uzaktan kumandası ile gelecek olduğunu belirtelim.

Google‘ın yeni akış aygıtı için son vakitlerde çeşitli argümanlar dolaşıyordu. XDA-Developers ise Google‘ın gelecek akış aygıtının resmi eser görselleri üzere görünen manzaraları paylaştı. Android TV platformunu temel alacak olan aygıt, ‘Sabrina‘ kod ismine sahip.

Google’ın yeni akış aygıtı, tasarım olarak bir yumurtayı andırıyor. Ayrıyeten siyah, beyaz ve daha evvel Pixel 3’te gördüğümüze misal açık pembe renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Cihazın fiyatının yaklaşık olarak 70 dolar civarında olması bekleniyor, lakin çıkış tarihi ile ilgili şimdi resmi bir bilgi mevcut değil.

Donanım tarafından bahsedecek olursak; cihazın şu ana dek gördüğümüz Chromecast‘lerden farklı olarak bir kumandaya sahip olduğunu yazımızın başında da belirtmiştik. Render imajlarından yola çıkacak olursak bu uzaktan kumandanın yuvarlak tuşlu sade bir dizayna sahip olduğunu belirtelim.

Google‘ın yeni akış aygıtının, canlı kısmında YouTube TV entegrasyonu, yeni bir Google Asistan arayüzü, kapı zili uyarıları ve Nest konut kameraları üzere bir ekip kullanıcı arayüzü değişiklikleri getirmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu