Hot Wheels ID dijital yarışlara hazır

2013 yılında büyük umutlarla WWDC konferansında tanıtılan Anki Drive robotik yarış seti firması değerli yenilikler geliştirmesine karşın pazarda tutunamadı ve ticari faaliyetlerini sonlandırdı. Bununla birlikte robotik yarış fikri devam ediyor.

Hot Wheels ID özellikleri ve fiyatı

Dünyanın en çok satan oyuncak otomobil markası Hot Wheels, uygulama takviyeli yeni bir yarış seti hazırladı. Hot Wheels ID ismindeki set NFC uyumlu yarış otomobilleri ve elektronik yarış portalı ile dijital bir etkileşim sunuyor.

Set içerisinde 3 farklı kesim var. Hot Wheels Race Portal uygulama ile irtibat kuruyor ve araçların geçişi esnasında suratlarını ölçüyor. Ayrıyeten yarış pistini sanala aktararak simüle edebiliyor. Bu modüle standart turuncu pist kesimleri da eklenebiliyor.

Hot Wheels ID çek bırak araçları ise 6 koleksiyonda toplam 51 adet geliyor. NFC dayanaklı araçları uygulamaya tanıttıktan sonra yarışa dahil edebiliyorsunuz. Yarış yaptıkça araçların elde ettiği sürat kıymetleri uygulamada saklanabiliyor. Uygulamada bir sanal garaj da oluşturabiliyorsunuz. Son kesim ise Hot Wheels ID uygulaması.

Hot Wheels id Smart Track Kit yıl sonuna gerçek 180$ fiyat etiketi ile piyasada olacak. Araçların tanesi 7$. Portal ise 40$ ve tek başına satın alarak turuncu pist kesimleri ile birleştirmeniz mümkün. Satışlar birinci olarak Apple Store mağazalarında olacak ve uygulama da iOS için yayınlanacak. 2020 başlarında ise Android macerası başlayacak.

 

Başa dön tuşu