Samsung, Galaxy A serisi telefon modellerini azaltabilir

Samsung, Galaxy A serisini giriş düzeyinden orta-üst düzeye kadar geniş bir yelpazeye pozisyonlandırmış durumda. Bu geniş yelpazenin sonucu olarak eser ölçüsü da epeyce yüksek. Fakat görünen o ki Samsung, Galaxy A serisi telefon modellerini azaltmayı planlıyor.

Galaxy A serisi küçültülebilir

Yeni bir raporda söylenenlere nazaran gelecek yıl Galaxy A24’ün bir halefi olmayacak. Samsung’un 2024’te Galaxy A15, Galaxy A35 ve Galaxy A55’i piyasaya süreceği iddia ediliyor fakat şirket Galaxy A2x serisini iptal edecek.

Samsung’un yalnızca bir yıl içinde geliştirilen Galaxy A aygıtlarının sayısını azaltarak geliştirme maliyetlerini düşürürken kârlılığı ise artırmak istediği bildiriliyor. Seriyi küçültme stratejisinin Galaxy A serisinde daha uygun orta sınıf telefonlara yol açıp açmayacağı tartışmaya açık. Teorik olarak, daha az modele odaklanmak, Samsung’un daha uygun telefonlar geliştirmesine ve daha âlâ yazılım takviyesi sunmasına müsaade verebilir.

Günün sonunda, Galaxy A serisinin gelecek yıl küçültüleceğinden pek emin olamayız. Ne de olsa 2023’e yeni girdik ve bu yılki Galaxy A modellerinin birçok şimdi piyasaya çıkmadı bile. Hatta gelecek yıl Galaxy S serisinde de Samsung’un değişikliğe gideceği ve S24+ modelinin olmayabileceği söylenmekte. Bununla birlikte Samsung’un 2023 yılı beklentileri de finansal manada çok parlak değil.

Başa dön tuşu