HP’nin giyilebilir bilgisayar modeli: VR Backpack G2

HP Computex 2019 kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği giyilebilir bilgisayar modeli VR Backpack G2 ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

HP’nin giyilebilir bilgisayar modeli: VR Backpack G2

Sanal gerçekliğin geleceğini parlak gören birçok firma bu alanda yeni eserler geliştirme gayreti içerisinde. Sanal gerçeklik üzerine eser geliştirme çalıştırmalarına hiç orta vermeyen firmalardan biri de HP. Şirket, Computex 2019 kapsamında kullanıcılara tanıtımını gerçekleştirdiği VR Backpack G2 isimli giyilebilir bilgisayar modeli ile bu alanda tezli olduğunu gösterdi.

Kullanıcının bir çanta üzere giyerek kullanabileceği bilgisayar modeli VR Backpack G2, HP tarafından kullanıcılara sunulan evvelki modele nazaran özellikleri ve performansı bakımında epeyce üst düzeylerde.

HP giyilebilir bilgisayar modeli VR Backpack G2 modeli ile bilhassa kullanıcılarını sunduğu performans ile mutlu etmeyi planlıyor. Teknik özellikleri ile dikkat çeken bu bilgisayarda Intel’in 8. nesil Core i7 işlemci ve Nvidia RTX 2080 ekran kartı yer alıyor. Kullanıcıların tercihine bağlı olarak masaüstünde de kullanılabilen giyilebilen bilgisayar modelinde dock ünitesi yer alıyor. Daha evvel sunulan birinci modele nazaran VR Backpack G2 kullanıcılarına yüzde 25 daha süratli grafikler sunarken, güç manasında da yüzde 30 oranında daha yüksek güç sunuyor.

HP VR Backpack G2, bilhassa VR tecrübesi için tasarlandı

Önümüzdeki aylarda satışa çıkarılacağı belirtilen ve bilhassa VR (sanal gerçeklik) kullanımına yönelik olarak kullanıcılara sunulan VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar modelinin Türkiye’de resmi olarak satılması beklenmiyor. VR tecrübesi yaşamak isteyen kullanıcıların kullanacağı Oculus Rift ya da HTC Vive VR üzere başlıklar için özel bir kablo toplama sistemine sahip olan bilgisayarla ilgili olarak firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayar modelinin satış fiyatının 3300 dolar olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu