Sea Of Solitude, 5 Temmuz’da piyasaya çıkıyor

Berlin merkezli Jo-Mei stüdyosu tarafından 2015 yılında duyurulan ve 2016 yılında EA tarafından yayınlanmak üzere şirket saflarına katılan adventure oyunu Sea of Solitude’un çıkış tarihi aşikâr oldu. Epeyce uzun bir geliştirme sürecinin akabinde oyun nihayet 5 Temmuz’da PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek.

Sel altında kalan bir kentte tek başına kalan ve yalnızlığının üstesinden gelmeye çalışacak olan Kay isimli bayan karakteri yöneteceğimiz oyun, üçüncü bakış açısına sahip. Makus anılarımızı ortadan kaldırmak için uğraş edeceğimiz oyunda farklı cinste canavarlarla karşılaşıp bulmacaların üstesinden geldikçe oyun dünyasının daha manalı hale gelmeye başlayacağı belirtiliyor.

“Canavarlarınla tanış. Kendinle tanış. Kaygılarınla yüzleş. Işığı takip et.” üzere sözlerin kullanıldığı kısa tanıtım görüntüsünü Twitter üzerinden paylaşan EA, oyunun Origin mağazasından 19.99 dolara ön siparişe açıldığını duyurmuş durumda. Oyun Türkiye’den 19,99 euro karşılığı edinilebiliyor.
 Jo-Mei Stüdyosunun CEO’su Cornelia Geppert yaptığı açıklamada, “Sea of Solitude, yalnızlık gerçeğine odaklanırken oyuncuların, canlandırdığı karaktere acımasına ve üzülmesine neden oluyor. Oyun için özel hayatımın çok hassas bir devrinde hazırlanmış; ortaya koyduğum en sanatsal ve şahsî proje oldu diyebilirim. Karakterlerin hisler göz önünde bulundurularak hazırlanması süreci, grup arkadaşlarım için de çok mana tabir ediyor. Kay’in kendini bulma ve düzgünleşme sürecini çok kısa bir mühlet içinde deneyimleyeceğiniz için çok heyecanlıyız.” tabirlerini kullanmış.

Sea of Solitude, EA’nın “EA Originals” çatısı altında piyasaya süreceği ikinci oyun olacak. Mevcut döviz kurunda yaklaşık 135TL’ye ön sipariş verilen oyunu merakla bekleyenlerden değilseniz, oyunun indirime girmesini ya da Origin Access hizmetine gelmesini beklemeyi tercih edebilirsiniz.  

Başa dön tuşu