HTC, 11 Haziran tarihinde yeni bir telefon tanıtacak

Bir periyodun Android tarafındaki kıymetli üreticilerinden olan HTC, daha sonrasında süratli bir düşüş trendine girdi. Çeşitli denemelerine karşın eski günlerine dönmeyi bir türlü başaramayan firma, görünen o ki hala vazgeçmemiş. 11 Haziran tarihinde yeni bir telefon tanıtılması bekleniyor.

HTC U19e

Henüz net bir bilgi olmasa da 11 Haziran tarihinde tanıtılacak aygıtın HTC U19e modeli olacağı kestirim ediliyor. Nisan ayında 2Q7A100 model numarasıyla AnTuTu ve Geekbench’de görülen aygıt, Snapdragon 710 yonga seti, 6 GB RAM ve Android 9 Pie işletim sistemine sahipti. Hatta NCC sertifikası sayesinde aşağıdaki tasarım şemasına da ulaşılabildi.

Ortaya çıkan yeni duyumlar ise telefonun 6 inç boyutunda ekran ve 3900 mAh batarya ile geleceği tarafında. Quick Charge 4.0 süratli şarj takviyesi de bulunacak. Şemalardan görüldüğü kadarıyla yeni modelin hem ön hem de gerisinde çift kamera paketi göreceğiz. Öbür ayrıntıları ise şimdilik gizemini müdafaaya devam ediyor. 11 Haziran tarihinde fiyatı dahil tüm bilgileri resmiyet kazanacaktır.

Android telefon pazarı büsbütün Çinliler tarafından ele geçirilmiş durumda. Etkileyici donanımı, uygun fiyat ile birleştiren Çinli firmalar Sony, LG ve HTC üzere bir periyodun değerli üreticilerini geri dönülemez noktalara sürükledi. HTC U19e modeli firma için bir değişim yaratacak mı daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu