Huami’den eSIM özellikli Amazfit akıllı saat geliyor

Xiaomi’nin giyilebilir aygıtlarını geliştiren ortağı Huami, pazarın yükselen firmalarından biri. Gerek Mi Band serisi gerekse de kendi markası altında satılan Amazfit akıllı saatler kullanıcılar tarafından hayli beğeniliyor. Qualcomm ve Huami firmalarına ilişkin Weibo toplumsal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar 11 Haziran tarihinde yeni bir Amazfit akıllı saat göreceğimizi ortaya çıkardı.

Netcom eSIM desteği

eSIM teknolojisi, akıllı telefonlar için bile yeni yeni yayılmaya başladı. eSIM kullanan aygıtlara, akıllı saat tarafında Apple Watch’ı örnek verebiliriz. Qualcomm Weibo hesabından yapılan paylaşımda, yeni Amazfit akıllı saate Snapdragon taşınabilir platformunun eşlik edeceği ve Netcom eSIM özelliğine sahip olacağı belirtildi.Yani fizikî SIM karta muhtaçlık duymadan akıllı saatinizle telefon görüşmeleri yapabileceksiniz. Doğal ki evvel eSIM destekleyen bir operatörden tarife almanız gerek.

İkinci bir paylaşım ise Huami’nin kendi hesabından yapıldı. Üstte inceleyebileceğiniz posterde Qualcomm paylaşımına benzeri olarak 11 Haziran tarihine işaret edildiği görülüyor. Ayrıyeten Avengers: Endgame sinemasından sonra akıllara kazınan “I LOVE YOU THREE THOUSAND” cümlesi de posterde yerini almış. Burada bahsedilmek istenen büyük ihtimalle Qualcomm’un Snapdragon Wear 3100 yonga seti. Wear 2100 yonga setine kıyasla kıymetli gelişmelere sahip olan Wear 3100, görünen o ki yeni Amazfit akıllı saatin temelini oluşturuyor.

Son bir paylaşım da Huami yöneticisi Wei Fandi tarafından yapıldı. O da aygıtın kutusunu ve hasebiyle ismini gün yüzüne çıkardı. 11 Haziran tarihinde göreceğimiz akıllı saatin ismi Amazfit Verge 2 olacak. Huami tarafından paylaşılan posterdeki hem kalp hem de V harfine benzeyen kısım da Verge 2 modeli hakkında esasen ipucu veriyor.

Başa dön tuşu